نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

رئیس اداره تشکیل تعاونی ها: تعاونی تجلی هم افزایی در کار گروهی است

رئیس تشکیل تعاونی ها اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: شرکت­های تعاونی تجلی همدلی، همکاری و هم افزایی در کارگروهی هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، سید زمان حسینی در جمع اعضای شرکت تعاونی توسعه روستایی گل گندم قلی آباد شهرستان گرگان اظهار کرد: اصولی ترین راهکار توسعه و اشتغال روستایی پایدار، جلب مشارکت سازمان یافته مردم است که اثربخش­ترین مدل مشارکت در توسعه روستاها تشکیل تعاونی هایی با گرایش های مختلف مبتنی بر مزیت ها و ظرفیت های محلی و منطقه ای است.

وی افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طرح روستا تعاون را با هدف فعال­سازی تعاونی­های موجود برای ارائه طرح­های توسعه ای و اشتغال آفرینی یا تاسیس تعاونی در روستاهایی که دارای مزیت نسبی هستند در دستور کار خود قرار داده است.

حسینی تصریح کرد: براساس این طرح در مرحله اول هزار تعاونی در هزار روستای کشور هدف گزاری شده است که در استان گلستان تا امروز 83 روستا تعاون به ثبت رسیده است.

رئیس تشکیل تعاونی ها اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان تاکید کرد: الگوی تعاونی می تواند سرمایه های خرد و کوچک مردم در مناطق محروم و روستایی را در کنار هم قرار دهد و امکان انجام یک کار اقتصادی، تولیدی یا خدماتی مفید را فراهم کند که نمونه بارز آن طرح روستا تعاون­ است که با ایجاد اتحاد، یکپارچی و همدلی، گام موثری در جهت پیشرفت اقتصادی و فرهنگی روستاها خواهد بود.

در این جلسه جلالی مدیر عامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان نیز اظهار کرد: تعاون و کار جمعی نقش زیادی در توانمندسازی و رشد استعدادها و خلاقیت های جامعه  دارد و تعاون باعث افزایش روحیه همکاری، همدلی و رشد بهره­وری و درآمد اعضاء خواهد شد.

وی افزود: تعاون و کار گروهی فرصت مناسبی برای یادگیری افراد جامعه از یکدیگر است که زمینه استفاده از دانش، تجربه و تخصص های متفاوت هریک از اعضاء را فراهم می کند.

رئیس اداره تشکیل تعاونی ها: تعاونی تجلی هم افزایی در کار گروهی است

 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.