نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

رئیس اداره تشکیل تعاونی ها خبرداد: فعالیت 264 تعاونی ویژه بانوان در گلستان

رئیس اداره تشکیل تعاونی ها اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از فعالیت 264 تعاونی ویژه بانوان در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، سید زمان حسینی در نشست با اعضای تعاونی فراگیر بانوان روستای اسپومحله که با حضور مدیرکل امور بانوان استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در استان گلستان  هزار و 376 تعاونی مختص بانوان به ثبت رسیده که 276 تعاونی فعالند که برخی از آن ها در زمینه هایی مانند پوشاک و فرش در سطح کشور مطرح هستند.

وی افزود: هدف از تشکیل تعاونی زنان روستایی، ایجاد اشتغال، سازماندهی مشاغل، افزایش درآمد و از همه مهمتر زمینه سازی برای حضور زنان روستایی در فعالیتهای اجتماعی و اقتصادی است.

حسینی بیان داشت: ایجاد روحیه خودباوری در این قشر زحمتکش جامعه و سیاست هایی مانند توسعه، گسترش، حمایت و تثبیت تعاونی های بانوان همراه با آموزشهای خاص از دیگر اهداف تشکیل تعاونی های زنان روستایی است.

رئیس اداره تشکیل تعاونی ها اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان خاطرنشان کرد: برنامه ریزی در جهت شناسایی و معرفی مشاغل و حمایت از تشکل های اقتصادی و همچنین توسعه، تقویت و تثبیت تعاونی ها از وظایف مهم اداره امور تشکیل تعاونی هاست.

وی تصریح کرد: زنان روستایی به لحاظ عدم آشنایی با بازار فروش و سلایق مصرف کنندگان، نمی توانند تولیدات خود را به شکل مناسب به بازار عرضه کنند و به همین منظور وزارت تعاون،کار رفاه اجتماعی بر آن شد که با ایجاد و تشکیل تعاونی در سطح روستاهای کشور و برگزاری کلاسهای تخصصی آموزشی، تولیدات تعاونی های روستایی را ساماندهی کند و با ایجاد تعاونی برای آنان در سطوح مختلف، علاوه بر بازاریابی باعث ایجاد حس خودباوری و اعتماد در زنان روستایی شود و زمینه های حضور آن ها را در صحنه های اجتماعی و اقتصادی فراهم کند.

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.