مدیر اجتماعی اداره کل تعاون کار گلستان خبر داد: اجرای طرح سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیرایرانی

مدیر اجتماعی اداره کل تعاون کار گلستان خبر داد: اجرای طرح سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیرایرانی

مدیر اجتماعی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان گلستان از اجرای طرح سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیر ایرانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی گلستان، حمیدرضا مردان زاده در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: به منظور بهره مندی فرزندان مادران دارای همسر غیرایرانی از امکانات تحصیل و درمان، طرح سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیرایرانی اجرا خواهد شد.

وی بااشاره به اینکه در سالهای اخیر تعداد قابل توجهی از زنان ایرانی با مردان غیر ایرانی ازدواج کرده اند، افزود: فرزندان این مادران نمی توانند شناسنامه بگیرند و فاقد هویت رسمی می باشند .

مردان زاده ادامه داد: وزیر محترم تعاون کار ورفاه اجتماعی  از دولت خواست تابرای این فرزندان کارت هویت صادر شود و به همین منظور لایحه ای را به دولت داده است.

وی تصریح کرد: پس از سرشماری، به فرزندان این مادران کارت هویتی داده می شود که براساس آن می توانند در مدرسه ثبت نام کنند و درآینده دفترچه بیمه هم دریافت کنند.

مدیر اجتماعی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی گلستان با تاکید بر اینکه در این مرحله تنها سرشماری این افراد انجام می گیرد بیان داشت: برای انجام این سرشماری لازم است مادر کد ملی خود را به شماره 2000195 ارسال کند و در مرحله بعدی از طرف وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با این مادر تماس گرفته می شود و اطلاعاتی درخصوص فرزندانشان دریافت خواهد شد .

وی تاکید کرد: در خصوص این طرح هیچگونه مراجعه حضوری نیاز نیست و تنها باید از طریق سامانه پیامکی اطلاعات خود را ارسال کنند تا با آنها تماس گرفته شود.

مردان زاده خاطر نشان کرد : این طرح تنها ویژه فرزندان زنان دارای همسر غیر ایرانی می باشد و همسران آنها تابع مقررات خاص خود هستند.


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: