نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

ایجاد اولین مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی در کردکوی

مدیرکارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از ایجاد اولین مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی در کردکوی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، موسی بی باک در جلسه هیات فنی صدور مجوز و ساماندهی مراکز مشاوره،اطلاع رسانی وخدمات کارآفرینی استان اظهار کرد: همکاری و حمایت مسئولین استانی ، مراکز رشد دانشگاهها ، مدیریت پارک علم و فناوری استان و بخش خصوصی برای ارتقاء توسعه کارآفرینی در استان بسیار ضروری است.

وی افزود: یکی دیگر از اقدامات برای توسعه کارآفرینی، تقویت مراکز مشاوره خدمات کارآفرینی است که این مراکز در هدایت صاحبان سرمایه و ایده در چارچوب طرحهای نوآورانه وبازارپذیر کسب و کار نقش آفرینی می کنند.

بی باک اذعان کرد: ارائه مشاوره های تخصصی به کارآفرینان با رویکرد افزایش توان رقابت پذیری در بازارهای هدف، مشاوره در زمینه تشکیل و راه اندازی استارت آپ ها، ارائه مشاوره به متقاضیان در خصوص مباحث قانونی و حقوقی و ارائه راهکارهای تامین مالی طرحهای نوآورانه و برگزاری رویدادهای ترویجی کارآفرینی از جمله اردوها و تورهای کارآفرینی و نظایر آن از دیگر وظایف مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی است.

وی تصریح کرد: در هیچیک از شهرستانهای استان محدودیت ارائه درخواست جهت تاسیس مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی وجود ندارد و شرکت ها و شخصیت های حقوقی که توانمند وحائز شرایط باشند می توانند درخواست خود را ارائه دهند و پس از موافقت هیات فنی استان نسبت به صدور مجوز فعالیت آنها اقدام خواهد شد.

مدیرکارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: مجوز اولین مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی در شهرستان کردکوی صادر شد و هم اکنون نیز 7 مرکز در شهرستان های گرگان، گنبد و علی آبادکتول مشغول فعالیت هستند.

وی خاطرنشان کرد: در راستای اجرای دستورالعمل صدور مجوز و ساماندهی مراکز مشاوره،اطلاع رسانی وخدمات کارآفرینی ، مراکزی که دارای عملکرد مطلوب و باکیفیتی نباشند و اقدامات موثری جهت ارتقاء و توسعه کارآفرینی استان انجام ندهند، مجوزشان لغو خواهد شد.

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.