طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی از راهکارهای مناسب اشتغال

 طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی از راهکارهای مناسب اشتغال

مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان گفت: طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی، طرحی موثر برای توسعه اشتغال توأم با مهارت آموزی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان به نقل از ایسنا، موسی بی‌باک گفت: از مزایایی این طرح می‌توان به آشنایی کارورز با محیط کار و مهارت آموزی و تبدیل علوم تئوری به کاربردی است.

وی افزود: دوره کارورزی برای دانش آموختگان دانشگاهی حداقل ۴ ماه و حداکثر ۶ ماه است که در این مدت هزینه کارورزی از سوی وزارت تعاونی، کار و رفاه اجتماعی پرداخت می‌شود. همچنین در این مدت کارورز از بیمه مسئولیت مدنی بهره مند می‌شود.

بی‌باک تصریح کرد: در زمینه جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در بنگاه‌های اقتصادی خصوصی و تعاونی‌، مذاکراتی با نمایندگان بخش های خصوصی و تعاونی از جمله اتاق بازرگانی، اتاق تعاون و اتاق اصناف صورت گرفته تا از ظرفیت بخش خصوصی در طرح کارورزی استفاده شود.

مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تعداد واحدهای پذیرنده کارورز در ۹۷ را ۷۵۲ واحد عنوان کرد و گفت: امسال در مجموع ۱۴۰۴ کارورز واجد شرایط در سامانه ثبت‌نام کردند که تاکنون ۳۲۰ کارورز با بنگاه‌های اقتصادی قرارداد منعقد کردند.


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: