بی باک خبرداد: پرداخت 147 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در گلستان

بی باک خبرداد: پرداخت 147 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در گلستان

مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: تاکنون در گلستان برای 2326 طرح به میزان 147 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری پرداخت شده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان به نقل از ایسنا، موسی بی باک در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از طریق اجرای برنامه اشتغال پایدار روستایی و عشایری، موضوع تثبیت و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری را دنبال می کند.

وی افزود: معتقدیم صرف پرداخت تسهیلات ایجاد اشتغال نمی کند، بلکه برای ایجاد اشتغال بیش از وام و پیش از وام، نیازمند مداخلات توسعه ای اشتغال هستیم.

بی باک،‌ آموزش را ضرورتی در مسیر توسعه اشتغال دانست و گفت: آموزش های مهارتی و کارآفرینی بومی و محلی در مناطق روستایی ضروری است.

وی در ادامه با اشاره به عملکرد و طرح های اشتغال در استان، تصریح کرد: در مرحله اول ابلاغ اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری به استان گلستان مبلغ 162 میلیارد تومان اختصاص دادند که تاکنون برای 2326 طرح به میزان 147 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده و بیش از 91 درصد اعتبارات تخصصی جذب شده است.

مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان اظهار کرد: با توجه به اینکه صد درصد اعتبارات تخصصی در بانکها انعقاد قرارداد شده است، امیدواریم تا چند روز آینده اعتبارات به صورت صد درصد جذب شود.

بی باک خاطرنشان کرد: از 2329 طرح روستایی و عشایری که موفق به اخذ تسهیلات شدند، 1157 طرح جدید با اشتغال 1774 نفر پیش بینی شده بوده که به میزان 74 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

وی در ادامه با تاکید بر بهره مندی کارورزان و واحدهای پذیرنده از طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی، گفت: در سال 97 بیش از 790 فارغ التحصیل دانشگاهی به عنوان کارورز به بنگاههای اقتصادی معرفی شدند و از مزایای طرح کارورزی بهره مند شدند.

مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان تصریح کرد: در سال 97 نیز طرح کارورزی به صورت فعال اجرا می شود و تاکنون بیش از 211 فارع التحصیل دانشگاهی به بنگاههای اقتصادی معرفی شدند.

 

 

 


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: