معاون اشتغال اداره کل تعاون کار گلستان تاکید کرد: جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی اولویت برنامه های اشتغال فراگیر

معاون اشتغال اداره کل تعاون کار گلستان تاکید کرد: جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی اولویت  برنامه های اشتغال فراگیر

معاون توسعه و کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: ایجاد فرصت های شغلی برای جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی در برنامه اشتغال فراگیر هدف گذاری شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان، موسی بی باک صبح امروز در جلسه هم اندیشی با تشکلهای جوانان استان ضمن تشریع  تاثیر کارآفرینی در رشد اقتصادی و توسعه اشتغال، اظهار کرد: نقش جوانان در همه عرصه ها چشمگیر است، همانگونه که در پیروزی انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی ، موفقیت های علمی و صنعتی و بسیاری از توفیقات دیگر که جوانان میدان دار بودند و در وضعیت کنونی نیز از جوانان خوش فکر کارآفرین برای ایجاد تحرک در اقتصاد باید حمایت کرد.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر اشتغال به عنوان یکی از مطالبات اقتصادی جوانان است، افزود: برنامه اشتغال فراگیر با تحرک بخشی به بازار کار و اجرای طرح های کلیدی از جمله توانمند سازی بنگاه ها و واحد های تولیدی، طرح کارورزی، مشوق های بیمه ای، طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی، طرح تکاپو و... سیاست های هدف گذاری شده دولت در ایجاد فرصت های شغلی برای جوانان است.

معاون اشتغال اداره کل تعاون کار استان بیان کرد: با اجرای قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، در سال 96 حدود 100میلیارد ریال تسهیلات به 1269 نفر پرداخت شده است که 862 نفر از آنان جوانان هستند.

وی اضافه کرد: در طرح کارورزی ویژه  فارغ التحصیلان دانشگاهی در سال گذشته 751 نفر به واحد های پذیرنده معرفی شدند.

در ادامه محمود متقی معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان  ضمن تشریع برنامه های هفته جوان، انتخاب کارآفرین جوان را از برنامه های مهم این هفته برشمرد.

در این جلسه که رئیس مجمع جوانان استان، مشاوران اتاق بازرگانی و امور جوانان ودانش بنیان، مدیران مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی و رئیس کانون زنان بازرگان استان حضور داشتند پس از بررسی موضوع کارافرینان جوان در هفته جوان، پیشنهادات اجرایی خود در سال 97 را ارائه کردند. 

معاون اشتغال اداره کل تعاون کار گلستان تاکید کرد: جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی اولویت  برنامه های اشتغال فراگیر

 


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: