همایش مسئولان ایمنی کارگاه ای ساختمانی/امضای یادبود افتتاح بکارگیری مسئولین ایمنی در ساختمان+گزارش تصویری

همایش مسئولان ایمنی کارگاه ای ساختمانی/امضای یادبود افتتاح بکارگیری مسئولین ایمنی در ساختمان+گزارش تصویری

برگزاری آیین افتتاحیه تفاهم نامه استفاده از مسوول ایمنی در کارگاه های ساختمانی استان گلستان

✍️حضور مسوولان ایمنی در کارگاه های ساختمانی استان گلستان طی برگزاری همایشی به صورت رسمی آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان، در آیین افتتاح اجرایی شدن تفاهم نامه پنج جانبه که با حضور دکتر مظفری مدیرکل بازرسی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و همچنین مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان، شورا و امور شهری استانداری، راه وشهرسازی، فنی و حرفه ای، رییس و اعضای هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان این استان به عنوان اعضای حاضر در تفاهم نامه، مهندسان مسوول ایمنی و سایر مقامات و مدعوین انجام شد.
❇️ مدیر کل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به چالش های موجود به دلیل عدم اجرای دقیق قانون بیان داشت: باید محیط کار بر اساس استانداردهای ایمنی مجهز شود.

مظفری افزود: مسوولان ایمنی با حضور مستمر خود باید منابع ریسک را شناسایی کنند و شرایط کار را باید طوری طراحی کرد که نقش عامل انسانی به حداقل برسد.
وی اظهار داشت 98 درصد حوادث ناشی از کار قابل پیشگیری است.

 

❇️سعید مازندرانی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان هم در این جلسه گفت: بیش از 54 هزار میلیارد تومان رقم مالی ناشی از آسیب های محیط کار هست.

وی بیان کرد: این تفاهم نامه که در کشور الگو و پایلوت است، باعث انجام کار جمعی شده و از جزیره ای عمل کردن در موضوع ایمنی جلوگیری می شود.

مازندرانی افزود: با مذاکرات صورت گرفته با تامین اجتماعی و فنی حرفه ای مسوولان ایمنی در زمره بیمه کارگران ساختمانی قرار می گیرد.


❇️ در این آیین همچنین رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان بیان کرد: با توجه به رشد جمعیت، شهرسازی بر اساس بلند مرتبه سازی در ساختمان سازی افزایش یافته است که این موضوع خطر ناشی از کار را افزایش می دهد. احمد تجری افزود: باید از آسیب نیروی کار با تجربه و متخصص که سرمایه کشور هستند، جلوگیری کرد.
وی تاکید کرد مبحث 12 مقررات ملی و مصوبات شورای ایمنی بر حضور مسوول ایمنی در کارگاه های ساختمانی تاکید دارد. تجری تاکید کرد توجه به سه شاخص ایمنی، آموزش و نظارت تلفات ناشی از کار کاهش خواهد داد. وی افزود: در کنار پیگیری موضوع مسوول ایمنی بودجه سازمان در بحث آموزش و نظارت عالیه که هر دو از دیگرعوامل ایمن سازی کارگاه های ساختمانی هستند، پیشرفت قابل توجه داشته است. رییس نظام مهندسی ساختمان گلستان اظهار داشت برگزاری چنین نشستی نشانگر عمق توجه مدیران به بحث ایمنی و سلامت است.


❇️ سید علیرضا حسینی‌طلب مدیر کل فنی و حرفه ای استان گلستان که یکی دیگر از سخنرانان همایش بود اظهار داشت: تولید و بهره وری بالا در محیط کار ایمن حاصل می شود و این ایجاد مهم در هر کارگاهی لازم است. وی اظهار داشت در استاندارد های آموزش های فنی حرفه ای مولفه ایمنی بسیار مهم است و به مهارت آموختگان آموزش های لازم برای مقابله با خطرات داده می شود.


❇️ علی اخوان مهدوی دبیر کمیته راهبری ارتقا ایمنی در عملیات ساختمانی نیز با ارائه گزارشی از فعالیت ها و اهداف تفاهم نامه گفت: فرهنگ ایمنی و استفاده از ابزارهای استاندارد باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: بعد از ساماندهی مسوولان ایمنی و اجرای تفاهم نامه در سه شهر منتخب و رفع ایرادهای احتمالی، در بقیه شهرها نیز تفاهم نامه طبق برنامه زمانبندی انجام می شود.


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: